http://www.hurriyet.com.tr/emre-gunaydin-katliami-hatirlamiyor-6531188

Dün gece Emre Günaydın’ın babası Mustafa Günaydın ile avukatı Umut Yalçın, Malatya Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek, yaklaşık 5 saat içeride kaldılar. Baba Günaydın’ın Emre ile görüşmesine izin verilmediği, avukatı Umut Yalçın’ın ise bir süre Emre Günaydın ile görüştüğü öğrenildi. Çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan avukat Umut Yalçın, bu aşamada konuyla ilgili bir bilgi veremeyeceklerini söyledi.

http://www.milliyet.com.tr/aczimendi-tarikati-lideri-muslum-gunduz-ve-15-uyesi-mahkemede-gundem-517672/

Avukatı Umut Yalçın ile birlikte adliye binasına gelen Müslüm Gündüz gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Avukatı Yalçın, müvekkili Gündüz’ün hakkındaki davada ifadesine başvurulacağını belirterek “Dava 2003 yılından beri devam ediyor. Bu dava kapatılan DGM’de açılmıştı. Müvekkilim Müslüm Gündüz şu son zamanlardaki duruma göre herhangi bir şey konuşmayacak”

http://www.hurriyet.com.tr/muslum-gunduz-tarikat-uyeleriyle-geldi-8715231

 

Müslüm Gündüz, ifadesinde suç oluşturacak bir eylem içerisine girmediklerini, hasta ziyaretleri dışında diğer sanıklarla bir araya gelmediklerini savundu. Dava, tutuksuz sanıklardan Selçuk Yıldız’ın hastalığı nedeniyle katılamaması nedeniyle 12 Haziran’a ertelendi. Gündüz’ün avukatı Umut Yalçın müvekkilinin adını kullanarak olay çıkaracak kişilerin eylemlerine karışmayacağını söyledi. Avukat Yalçın, “Son zamanlarda müvekkilimi ‘Ergenekon’ tipi yapılanmaların içinde adlandırılıp ya da bu tür oluşumlarda var saymak isteyenler var. Müslüm Gündüz hiçbir zaman bu tür oluşumlarla bir bağlantısı yok” dedi.

http://www.milliyet.com.tr/parkmetre-borcu-olanlara-icra-takibi-malatya-yerelhaber-2387881/

Malatya’da faaliyet gösteren parkmetre şirketinin avukatı Umut Yalçın, parkmetre şirketinin alacaklarının fazlalaşması nedeniyle icra takipleri yaparak bu alacakların tahsilinin yapılacağını söyledi.